Sztuka męskiego golenia — tradycyjne vs. nowoczesne techniki i narzędzia

Sztuka męskiego golenia — tradycyjne vs. nowoczesne techniki i narzędzia

Męskie golenia to bardzo złożony temat, gdyż zarosty są różne, co oczywiście wiąże się z wieloma problemami pojawiającymi się w trakcie jego usuwania. W praktyce często każdy włosek rośnie w inną stronę, co zdecydowanie utrudnia obranie właściwego kierunku golenia. Z kolei bujny zarost jest trudny do usunięcia nawet z wykorzystaniem ostrych narzędzi.

Jak się golić?

Nie istnieje jedna sprawdzona technika golenia, którą może zastosować każdy i przyniesie ona oczekiwane efekty, jednak można wymienić kilka przydatnych zasad, o których warto wiedzieć i wykorzystać w życiu. Właściwe narzędzia to podstawa jak, chociażby pędzel do golenia z borsuka i ostre brzytwy. Pędzel do golenia z borsuka gwarantuje skuteczne rozprowadzenie produktu, delikatnie masuje skórę i zmiękcza włoski, co ułatwi pozbycie się zarostu. Kosmetyki do golenia powinny nie tylko ładnie pachnieć, ale ważna jest także ich jakość, gdyż nie powoduje podrażnień i innych skutków ubocznych. Bardzo ważna jest pielęgnacja skóry zarówno przed, jak i po goleniu. Ostrze nie może zostać zbyt mocno dociśnięte do skóry, warto unikać także przejść w jednym miejscu. Prawidłowy sposób trzymania ostrza (pod właściwym kątem) pozwala uniknąć podrażnień i zacięć. Warto zrezygnować z golenia na sucho, zamiast tego wykorzystać pędzel do golenia z borsuka, a następnie pozbyć się zarostu z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i kosmetyków.

Golenie bez podrażnień — o czym trzeba pamiętać?

Golenia twarzy dla wielu mężczyzn wiąże się z nieprzyjemnymi podrażnieniami, jednak stosując właściwe produkty i odpowiednią technikę golenia można ich uniknąć. Najpierw trzeba rozgrzać skórę gorącym ręcznikiem, umieszcza się go na twarzy na kilka minut przed goleniem, zmiękczy włosy i ułatwi ich usunięcie.

Mimo iż nowoczesne urządzenia do usuwania włosów pozwalają pozbyć się włosów na sucho, podrażniają one skórę, stąd warto pozostać przy tradycyjnych metodach.

Warto odpuścić stosowanie jednorazowych maszynek do golenia, zamiast nich stosować brzytwy, które precyzje pozbywają się zarostu, a do tego ich stosowanie jest bardzo przyjemne.

Maszynka musi być dobrana zgodnie z rodzajem zarostu, umiejętnościami osoby golącej oraz predyspozycjami.

Nietrudno zauważyć, że golenie zarostu jest skomplikowane, szczególnie pragnąc uniknąć podrażnień skóry, czerpać z tego przyjemność i uniknąć uczucia dyskomfortu.