Olej z oregano i jego lecznicze właściwości

Olej z oregano i jego lecznicze właściwości

Oregano to jedna z tych roślin przyprawowych, z których korzystamy coraz chętniej. Jest to jednocześnie naturalny lek, z którego mocy możemy korzystać w wielu przypadkach. Co warto wiedzieć na temat oleju z oregano? W jaki sposób może on nam pomagać w walce o zdrowie?

Oregano właściwości

Olej z oregano to wyjątkowy lek na wiele przypadłości. Wiadomo, że dzięki niemu można skuteczniej walczyć z infekcjami wywołanymi przez grzyby, których rozwój można hamować właśnie dzięki oregano. Olej ten świetnie sprawdza się też w walce z bakteriami oraz pasożytami, które każdemu z nas mogą poważnie utrudnić życie. Z mocy oleju z oregano można też korzystać w chwili, gdy głównym problemem ze zdrowiem staną się różnego rodzaju stany zapalne. Można z niego korzystać m. in. w walce z chorobami jamy ustnej oraz niektórych grzybic, choć dzięki swym antybakteryjnym właściwościom olej z oregano bywa też wykorzystywany do walki z trądzikiem. Po oregano oraz pozyskany z niego olej można też sięgać w chwili, gdy chce się skuteczniej chronić przed szkodliwą działalnością wolnych rodników. I tu oregano spisuje się wspaniale. To jeszcze nie wszystkie właściwości, jakimi może się pochwalić olej z oregano. Ten dar natury to doskonały środek rozkurczowy oraz żółciopędny, z którego można korzystać przy różnego rodzaju bólach brzucha (w tym również przy bólach menstruacyjnych). Olej z oregano pomoże też w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych toksyn, gdyż roślina ta jest jednym ze skuteczniejszych środków o moczopędnych właściwościach. Po olej taki warto też sięgać przy problemach z trawieniem oraz przy wzdęciach.

Dla układu pokarmowego oregano oraz pozyskany z tej rośliny olej to cenne wsparcie. Z ich mocy korzystać można również przy problemach związanych z napięciem nerwowym oraz układem oddechowym. Ten uniwersalny lek może też pomagać pacjentom dotkniętym problemem niedokrwistości, którym dodatkowe źródło żelaza z pewnością się przyda.