Inhalacje na kaszel – skuteczny sposób na powrót do zdrowia

Inhalacje na kaszel – skuteczny sposób na powrót do zdrowia

Nie ma osoby, która nie choruje przynajmniej od czasu do czasu. Zdrowia dieta, aktywny tryb życia, regularne przyjmowanie witamin oraz minerałów sprawiają, że zdrowie nam dopisuje, jednakże przeziębienie i grypa czasem nas dopadają mimo wszystko. Dobrze jest wtedy zastosować inhalacje na kaszel.

 

Skąd się bierze kaszel?

Kaszel jest objawem występującej w drogach oddechowych wydzieliny. Ze względu na charakter wyróżnia się kaszel suchy oraz mokry. Z kaszlem suchym nie zmagamy się dłużej niż parę dni, jeśli nie po kilku dniach nie zmieni się w kaszel mokry możemy mówić o nieprzespanych nocach oraz kiepskim samopoczuciu. To dobry moment, żeby zastosować inhalacje na kaszel, gdyż ich zadaniem jest nawilżenie śluzówki. W trakcie kaszlu mokrego, wydzielina zostaje wypluwana, dlatego teoretycznie jest on bardziej korzystny.

 

Inhalacja na kaszel – niezbędne składniki

W trakcie przygotowywania inhalacji na kaszel nie trzeba się bardzo natrudzić. Wystarczy wykonany w zaciszu własnego domu napar z ziół bądź nabyty w aptece preparat, w którego skład wchodzi olejek eteryczny. Jeśli przygotowanie mieszanki odbywa się w domu, koniecznie należy wymieszać rumianek z liśćmi szałwii, igłami sosnowymi, liśćmi rozmarynu oraz mięty, zielem tymianku oraz oregano. Każda z tych roślin wpływa pozytywnie na układ oddechowy, dzięki czemu odruch wykrztuśny będzie przychodził naturalnie. Tak samo skuteczny jest produkt nabyty w aptece, a wiąże się z mniejszą ilością pracy. W trakcie jego przygotowania konieczne jest zastosowanie jedynie paru kropel. W mieszance dają się wyczuwać olejek eukaliptusowy, tymiankowy, sosnowy, a także miętowy.

 

Wykonanie inhalacji

Inhalacje na kaszel nie są skomplikowane. W pierwszej kolejności należy przygotować naczynie o znacznych gabarytach, które napełnia się gorącą wodą bądź przed momentem przygotowanym naparem. W dalszej kolejności niezbędne jest nałożenie na głowę ręcznika bądź koca, który sprawi, że opary nie uciekają. Należy wdychać parę wodną przy pomocy nosa, a do wydychania używa się ust. Kiedy ludzie zmagają się z chorobami zatok i dodatkowym katarem, inhalacje także powinny przynieść znaczną ulgę.

 

Nie zapominaj

Inhalacje na kaszel mimo iż tak zdrowe, nie mogą być wykonywane zbyt często, gdyż zamiast poprawić stan zdrowia chorego, są w stanie jeszcze pogorszyć to jak się on czuje. Najlepiej przeprowadzać inhalację raz dziennie, w przypadku bardzo uciążliwego kaszlu można zastosować dwie, ale nie należy pod żadnym pozorem przekraczać tej liczby. Warto mieć na uwadze, że woda w naczyniu jest bardzo gorąca, nie trzeba się nad nią zbytnio nachylać, gdyż można się poparzyć.