Co na rozstępy? Podstawowe zalecenia

Co na rozstępy? Podstawowe zalecenia

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zmagają się z rozstępami, które w pierwszej fazie mają odcień różowo-fioletowy, a następnie przekształcają się w białe blizny. Czy można im zapobiegać? Jak powstają? Co na rozstępy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

 

Co to są rozstępy?

Rozstępy pojawiają się przede wszystkim w trakcie dorastania, jednakże nie jest to reguła. Są one efektem zbyt szybkiego rozrastania się ciała, przez co skóra traci swoją elastyczność i pęka. To właśnie pęknięta skóra przypomina wyglądem fioletowe żyłki, albo pajączki. W dalszej fazie zmieniają kolor na biały i wyglądają już jak każda inna blizna, jedne są głębokie i jakby zapadnięte, a inne z kolei delikatne i ledwie widoczne. Występują one głównie na biodrach, piersiach oraz brzuchu. To niemalże stały element ciąży, dlatego kobiety, aby zapobiec ich powstawaniu na rosnącym brzuszku oraz piersiach stosują odpowiednie kremy oraz olejki. Rozstępy to również zmora osób trenujących kulturystykę oraz spędzających długie godziny na siłowni, gdyż powiększające się mięśnie rozrywają skórę.

 

Czy rozstępom można zapobiegać?

Tylko i wyłącznie brak nieregularnego oraz intensywnego przybierania na wadze jest w stanie zapobiec pojawieniu się rozstępów. W przypadku kobiet w ciąży jest to niemalże niemożliwe do uniknięcia, chociaż  brak podjadania między posiłkami oraz racjonalna dieta stanowią podstawę do zachowania właściwego wyglądu. Nawet, jeśli rozstępy pojawią się, można cały czas z nimi walczyć, należy jednak odpowiednio się do tego zabrać.

 

Co na rozstępy?

Pytanie co na rozstępy towarzyszy każdej kobiecie oraz mężczyźnie, który zauważył je na swoim ciele. W pierwszej kolejności należy zwalczyć przyczynę ich powstawania, czyli głównie nieregularne bądź zbyt intensywne rozrastanie się ciała. W dalszej kolejności należy zacząć stosować maści, żele oraz olejki przeznaczone do pomniejszania rozstępów. Leczenie jest najbardziej skuteczne, kiedy mają one kolor fioletowo-różowy, zlikwidowanie białych rozstępów jest zdecydowanie trudniejsze. Kosmetyki powinny zostać nanoszone na zmiany na wybranej partii ciała dwa razy dziennie, najlepiej po kąpieli lub prysznicu, gdyż to właśnie wtedy pory skóry się otwierają, dzięki czemu produkt wnika głębiej i regeneracja naskórna następuje szybciej. Osiągnięcie efektów wymaga jednak czasu oraz systematycznego stosowania. Dla osób, które pragną uzyskać szybszy efekt, niezbędne jest udanie się do gabinetu kosmetycznego.