Zasłony do salonu w stylu glamour

Zasłony do salonu w stylu glamour

Styl glamour wraca do łask. Mimo że kojarzy się z przepychem, mnogością ornamentów i nieco przesadzonym bogactwem, jest wyznacznikiem wielu eleganckich wnętrz. Z pewnością pokochają go osoby, które lubią otaczać się różnorodnością kolorów i efektownych dodatków. Jednak aby wnętrze zachwycało nienaganną estetyką glamour, musi bazować na odpowiednich dodatkach i kolorach. Wyposażenie domu urządzonego w takim stylu nie wiąże się jedynie z zakupem materiałów wysokiej jakości, ponieważ ważne jest również samo wykończenie. W związku z tym zasłony do salonu z wystrojem glamour nie mogą być przypadkowe. Powinny pasować do aranżacji przepełnionej luksusem, choć same nie muszą być aż nadto efektowne.

Zasłony do salonu w stylu glamour – elegancja i szyk

Piękny i elegancki, a jednocześnie mocno dekoracyjny – taki jest właśnie styl glamour we wnętrzach. To całkowite przeciwieństwo aranżacji minimalistycznych, dlatego nie każdy czuje się w nim komfortowo. Jednak nie można podważyć atrakcyjności tego stylu, który od pierwszej połowy XX wieku rozwija swoją międzynarodową karierę. Jeśli wystrój ma odzwierciedlać estetykę glamour, musi łączyć różnorodność dodatków i kolorów. Wyposażenie domu w połyskujące tkaniny i przedmioty bogato zdobione to absolutna podstawa. Dzięki takim elementom łatwo uzyskać efekt luksusu, ale i podkreślić szykowny charakter pokoju dziennego. W tworzeniu kreacji glamour ważną funkcję pełnią zasłony do salonu. Choć muszą one nawiązywać do efektownego stylu całej aranżacji, wybór ostatecznego koloru czy wykończenia tkaniny jest dość szeroki. Do salonu glamour będzie bowiem pasować zarówno zasłona prosta, w nasyconej barwie, jak i materiały połyskujące, wykończone fantazyjnymi wzorami. Całość powinna jednak zachować równowagę i mimo wszystko unikać nadmiaru efektownego wzornictwa, które na dłuższą metę może męczyć oko.

Jak wybrać zasłony do salonu w stylu glamour?

Piękny wystój glamour to również piękne zasłony do salonu. Wbrew pozorom mogą występować pod różnymi formami – bogato zdobionymi lub bardziej stonowanymi. Wszystko zależy od ilości dekoracji zastosowanych w pokoju dziennym. Proste, grube tkaniny pozbawione wzorów mogą mieć za to efektowne wybarwienia – granat, zieleń, grafit, a nawet czerń. Nieco spokojniejsze, lecz nadal w kimacie glamour, są zasłony w tonacjach różu, beżu lub brązu. Jednak najbardziej charakterystyczna dla tego stylu jest barwa srebra. Luksusowy wymiar wnętrze doskonale odzwierciedlać będzie także złoto w różnych odcieniach. Można również zdecydować się na niego odważniejszą stylizację okna, wybierając zasłony do salonu z połyskującej tkaniny. Srebrna nić, a także drobne, połyskujące koraliki sprawiają, że powierzchnia zasłony zachwyca blaskiem nawet z daleka. Jeśli wnętrze nie jest przesycone ornamentami, warto zastosować je właśnie na materiale oprawy okiennej. Zasłony w takiej wersji są wykończone eleganckim wzorem lub motywem roślinnym. Co więcej, zmysłowe kwiaty i pnącza idealnie wpisują się w ramy najnowszych trendów wnętrzarskich. Alternatywą dla błyszczących tkanin i bogatego zdobnictwa jest po prostu efektowne upięcie zasłony. Ten zabieg sprawi, że dekoracja okienna stanie się niezwykle elegancka, a przecież właśnie o to chodzi w estetyce pełnej luksusu. Wybierając zasłony do salonu w stylu glamour, należy wziąć pod uwagę szczególnie tkaniny wysokiej jakości. Odpowiedni będzie zarówno efektowny materiał welwetowy, jak i miękki welur czy gruby poliester. Zasłony w takim wydaniu podkreślają elegancki wystrój, sprawiając jednocześnie, że ma on niezwykle przytulny charakter. Ważne, aby przy wyborze określonej barwy materiału wziąć pod uwagę parametry wnętrza. Zbyt duża ilość ciemnych kolorów może przytłaczać, dlatego warto je stosować wyłącznie w detalach. Jest to ważne szczególnie w niewielkim salonie, gdzie potrzebna jest duża ilość światła i ciepłych kolorów – warto je urozmaicić fantazyjnymi wzorami. Różnorodne oblicza, które można uzyskać za pomocą zasłony do salonu sprawiają, że efektowny styl glamour staje się znakomitą inspiracją w urządzaniu współczesnych wnętrz.