Taśmy TRX – zalety treningu z systemami podwieszanymi

Taśmy TRX – zalety treningu z systemami podwieszanymi

Kilka lat temu pasy TRX po cichu wkradły się do większości klubów fitness i siłowni. Choć wielu próbuje umniejszyć wartości treningu z użyciem taśmy TRX, to fakt, że system powstał na potrzeby amerykańskich komandosów, powinien dać nam do myślenia. Poznaj taśmy TRX – niepozorny sprzęt dający ogromne możliwości.

Pasy TRX – dobry sprzęt mieszczący się w torebce

Jaki ma być idealny sprzęt do ćwiczeń? Ile akcesoriów treningowych kupiłeś i leżą w kącie, bo zwyczajnie są niepraktyczne. A to są za ciężkie i za duże żeby je zabrać w podróż. A to zagracają pół salonu. Nierzadko narzekamy na hałas, który robią, bądź boimy się zniszczeć, które mogą spowodować. A po treningu i tak czujemy, że czegoś w nim brakowało i powinniśmy coś dokupić… Nic z tych rzeczy nie spotka się podczas treningu z użyciem systemu podwieszanego. Taśmy TRX, dzięki różnym możliwością montażu, mogą być użyte właściwe wszędzie. Możesz je zaczepić na oknie lub drzwiach, wykorzystać drzewo pod blokiem, lub jakąkolwiek formę poziomej poprzeczki, od drabinki na siłowni, przez drążek rozporowy, po osiedlowy trzepak. Po treningu wszystko składasz do małego woreczka i chowasz do szuflady lub plecaka, właściwe zapominając, że obok Ciebie jest jakiś sprzęt treningowy.

Taśmy TRX pozwalają płynnie dawkować obciążenie

Największą obawą osób, które szukają alternatywnego sprzętu do treningów, jest to, że taka aktywność nie przyniesie im oczekiwanych efektów. W końcu to nie wyposażenie całej siłowni za często kosmiczne pieniądze. Na szczęście pasy TRX pozwalają w prosty sposób je dawkować. W większości ćwiczeń obciążeniem będzie Twoje własne ciało i sposób jego ustawienia względem systemu podwieszenia oraz podłoża. Zasady są naprawdę proste, wręcz intuicyjne, a dane ćwiczenie może być zarówno utrudnione, jak i ułatwione przez TRX.

Pasy TRX wzmacniają całe ciało przy każdym ćwiczeniu

System ćwiczeń w TRX opiera się w dużej mierze na utrzymaniu właściwej pozycji wszystkich segmentów naszego ciała. Tu nie ma miejsca na rozluźnienie tułowia np. podczas ćwiczeń bicepsów. Dzięki temu nie marnujesz czasu, a Twój trening jest bardziej efektywny. Systemy podwieszane umożliwiają wykonanie pozornie tego samego ruchu na setki różnych sposobów. Unikamy w ten sposób nudy treningowej, a sam układ ruchu dostaje różne bodźce, czego efektem jest jego lepsza adaptacja do różnych zadań.