Szczotka do włosów – jaką wybrać?

Szczotka do włosów – jaką wybrać?

Szczotka do włosów używana jest nawet kilka razy dziennie, w związku z tym niezwykle istotne jest aby wybrać właściwy model. W dzisiejszych czasach do ich stworzenia używa się różnych materiałów i przypisuje im się inną rolę. Dowiedź się jaki model wybrać dla siebie, co ułatwi rozczesywanie włosów.

Szczotka do włosów – rodzaje

Pierwszym rodzajem są szczotki posiadające naturalne włosie – ich specyfiką jest przede wszystkim szybkie oraz bezbolesne rozczesywanie włosów.

Występują także szczotki drewniane, które charakteryzuje przede wszystkim wytrzymałość. Posiadają one dobrej jakości naturalne włosie, co sprawdzi się wprost idealnie w przypadku osób z elektryzującymi się włosami.

Szczotki wykonane z plastiku to rozwiązanie dla mocno splątanych włosów, a niewielka waga sprawia, że trzymanie ich w dłoni jest istną przyjemnością.

Kolejny rodzaj to szczotki metalowe. Nie ma lepszego modelu dla osób, które do stylizacji włosów używają suszarki oraz szczotki. Zastosowanie właściwych materiałów sprawia, że ciepło nie przechodzi przez metalową główkę.

Szczotki do włosów płaskie to wybór pań, które mają długie oraz proste włosy, gdyż rozczesywanie nigdy nie było przyjemniejsze.

Szczątki okrągłe to najlepsze rozwiązanie, kiedy stylizacja fryzur odbywa się przy pomocy suszarki.

Szczotki do włosów – inny podział

Szczotka do modelowania używana jest nie tylko w salonach fryzjerskich. W trakcie jej nabycia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednią średnicę. W przypadku krótkich włosów najlepszym rozwiązaniem będzie niewielka średnica, która nie przekracza 30 mm, a z kolei włosy o średniej długości powinny być modelowane przy pomocy szczotki, której średnica waha się od 30 do 60 mm. Długie, gęste włosy powinny być traktowane szczotką, gdzie jej średnica waha się od 60 do 80 mm. Szczotki o okrągłym kształcie nadają się idealnie do uzyskania większej objętości bądź stworzenia kształtnych loków.

Szczotki przeznaczone do rozczesywania jak sama nazwa wskazuje są idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z trudnościami w trakcie rozczesywania włosów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów włosy nie zostają wyrywane, a niektóre szczotki zostają wzbogacone nawet w  kuleczki, których zadaniem jest masowanie głowy. Masaż jest nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim zapewnia szybszy wzrost włosów.

Szczotka przeznaczona do tapirowania włosów jest idealna w szybkim oraz skutecznym tapirowaniu. Maksymalna objętość zagwarantowana. Do jej produkcji używa się przede wszystkim naturalnego włosia z dzika.