Pracujesz w domu? Twój strój nie musi odstraszać.

Pracujesz w domu? Twój strój nie musi odstraszać.

Ciuchy po domu ma prawie każdy z nas. Składają się na nie najczęściej stare dresy lub legginsy, luźna koszulka, bluza bądź stary sweter. Spędzając czas w domu, lubimy czuć wygodę i to dlatego często nie zwracamy uwagi na to, jak wyglądają te ubrania. Czy ciuchy domowe muszą odstraszać?

Czy po domu zakładać lepsze ciuchy?

Wydaje się, że nasz wygląd podczas przebywania w domu nie ma znaczenia. Dresy mogą być powyciągane, a koszulka wraz z upływem czasu, jakimś cudem robi się coraz większa. Tak naprawdę dla wielu z nas odpoczynek w zaciszu domowym nie wymaga schludnego wyglądu. Jednak osoby, które pracują w domu i najczęstszym powodem do wyjścia z niego jest zrobienie zakupów, ubrania na tzw. wyjście używane są niezwykle rzadko. W takiej sytuacji ciuchy po domu stają się strojem codziennym. Widzą nas w nim członkowie rodziny, sąsiedzi, kurier, który przyszedł z paczką oraz koleżanka, która przyszła na kawę. Może się okazać, że ubrani w niedbałe ciuchy, zaczniemy czuć się źle. To dlatego warto, by strój domowy nie odstraszał innych oraz nie powodował pogorszenia nastroju. Nie muszą to być eleganckie ubrania, ponieważ mogłyby się zniszczyć, zmechacić lub poplamić podczas przygotowywania posiłków. Najlepiej zainwestować w nową odzież- wygodną, a jednocześnie estetyczną, która będzie przeznaczona jedynie do noszenia po domu.

Jak zmienić domowy wygląd?

Po pierwsze trzeba pozbyć się rzeczy, które są zużyte, rozciągnięte, dziurawe lub poplamione. Warto zastanowić się, które z domowych ubrań mogą faktycznie odstraszyć innych i sprawić wrażenie niedbania o siebie. Ubrania po domu powinny być po prostu przyzwoite, wygodne, a jednocześnie urokliwe. Wszystkie ciuchy, które służyły wiele lat i widać to po nich, najlepiej spakować w worek na śmieci i po prostu wyrzucić.

Ciuchy domowe- propozycje.

Większość z nas czuje się najlepiej w dresach i jest to dobry wybór, ponieważ są wygodne. Z pewnością będą wyglądały przyzwoicie, jeśli będą nowe i dobrze dopasowane do sylwetki. Najlepiej zaopatrzyć się w dwie pary spodni dresowych i dwie cienkie, bawełniane bluzy, które nie odstraszą kuriera lub listonosza.

Dla kobiet lubiących podkreślić atuty kobiecości lepsze będą legginsy, które można dowolnie łączyć np. z bawełnianymi koszulkami, luźnymi tunikami i długimi swetrami. Ważne jest, aby legginsy nie podkreślały mankamentów figury np. boczków, czy wystającego brzucha, dlatego najlepiej wybrać te z wyższym stanem. Wiele kobiet zakłada do legginsów długie swetry, co wygląda świetnie, ponieważ legginsy są w takiej stylizacji zamiennikiem rajstop.

Koszulki i bluzki wykonane z naturalnych włókien będą wygodne i niekrępujące ruchów. Można je nosić do spodni dresowych, legginsów lub joggersów. Spodnie joggersy cechuje lekko obniżony krok oraz ściągacz wokół kostki. Mogą być z różnych materiałów- dresowe, jeansowe, bawełniane. Najlepiej mieć joggersy w dwóch wersjach- na lato- cienkie, bawełniane oraz na zimę- z grubszej tkaniny dresowej.

Wspomniane już wcześniej długie swetry są świetnym sposobem na domowy wygląd. Są nie tylko wygodne, ale wyglądają estetycznie. Poza tym wiele kobiet nawet po domu nie lubi nosić spodni, tylko sukienki. Długie swetry z powodzeniem mogą zastąpić sukienki, szczególnie jesienią i zimą. Wystarczy do długiego swetra, wkładanego przez głowę założyć rajstopy, a uzyskamy efektowny i wygodny strój domowy.