Nowe czy używane części do Subaru – co wybrać?

Nowe czy używane części do Subaru – co wybrać?

Z każdym rokiem na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej samochodów. Jest już ich blisko dwadzieścia milionów. Królują samochody używane, jednak spora grupa osób decyduje się także na zakup nowych pojazdów. Koszty eksploatacyjne nie są małe. Nowe czy używane części do Subaru – co będzie lepszym rozwiązaniem, gdy samochód się popsuje?

Eksploatacja samochodu – części do Subaru

Samochody, nawet to najbardziej zaawansowane pod względem technicznym, to ciąż tylko maszyny. A maszyny niestety należą do dosyć awaryjnych tworów ludzkiej techniki. Części do Subaru się zużywają, a w efekcie samochody ulegają awarii i przynajmniej na kilka dni muszą odwiedzić zakład mechaniczny. Szczęściarze, którzy mogli sobie pozwolić na zakup nowego samochodu prosto z salonu, przez pierwszych kilka lat nie muszą się troszczyć o koszty związane z naprawą czterech kółek. Ciężar kosztów ewentualnych napraw wziął bowiem na siebie producent samochodów w ramach gwarancji. Standardowo samochody nowe, które wyjeżdżają z salonu dealerskiego mają dwa lata gwarancji, choć dosyć często można się spotkać także z sytuacją, w której producenci, chcąc zdobyć jak najszerszy krąg klientów oferują pięć lat gwarancji na nowy samochód. Przed ten czas właściciel pojazdu nie musi się troszczyć o żadne koszty związane z naprawami.

Gdy samochód się popsuje – jakie części do Subaru wybrać?

Jednak nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego pojazdu objętego gwarancją – nie ma co ukrywać, jest to wydatek rzędu minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie auta mają przynajmniej dwa lata gwarancji producenckiej na wymianę zużytych lub zepsutych części, chociaż często zdarza się także, że producent chcąc przyciągnąć jak największą liczbę nowych klientów, decyduje się na przedłużenie okresu gwarancyjnego do lat pięciu. W tym okresie właściciel samochodu nie musi troszczyć się o koszty napraw. Wystarczy, że zawiezie samochód do autoryzowanego salonu i tam mechanicy zamontują nowe części do Subaru. Problem, zwłaszcza natury finansowej może pojawić się po okresie gwarancyjnym, gdy właściciel samochodu wszelkie koszty jego napraw będzie musiał ponosić z własnej kieszeni. Wówczas stanie przed trudnym dylematem, na jakie części się zdecydować – czy na nowe oryginały czy na tańsze zamienniki, a może na oryginały tylko używane? Wybór nie jest prosty i z pewnością warto go skonsultować z doświadczonym specjalistą, który doradzi, co będzie najbardziej optymalne w konkretnym przypadku.