Jak zaaranżować nowoczesną łazienkę?

Jak zaaranżować nowoczesną łazienkę?

Piękna i funkcjonalna łazienka to marzenie każdego z nas. Nie każdy jednak wie, jak ją urządzić i na jakie postawić dodatki by służyła codziennemu relaksowi a także była nowoczesna.

Nowoczesna łazienka – jaka powinna być?

Łazienka marzeń, która jednocześnie stanie się naszym domowym SPA powinna cechować się przede wszystkim funkcjonalnością i prostotą. Jasne meble i minimalistyczne dodatki będą pasowały do siebie idealnie. Bardzo popularne w ostatnich latach są odcienie beżów, szarości i bieli. Ważne, by na szafkach nie ustawiać zbyt wielu bibelotów, które mogą wprowadzić chaos i zaburzyć stonowaną aranżację a dodatkowo zbierają kurz. Tutaj z pomocą przychodzą pojemne organizery, koszyki i pudełka. Aby łazienka była elegancka lecz nie sprawiała wrażenia nudnej, można pokusić się o dodatki w mocniejszych, równie modnych kolorach. Butelkowa zieleń czy granat to hity ostatnich lat. Decydując się na jednokolorowe ściany mamy możliwość poeksperymentowania z dodatkami a także co jakiś czas możemy dokonać niewielkich zmian w wystroju.

To, jaki charakter będzie miała łazienka, zależy głównie od dodatków. Wybór tekstyliów powinien być bardzo przemyślany. Jaskrawe, mocne i kontrastowe kolory nadadzą ekstrawagancji pomieszczeniu. Dzięki błyszczącym elementom uzyskamy elegancję i wniesiemy do łazienki nieco splendoru. Należy pamiętać, że zbyt dużo kolorów może zniekształcić końcowy efekt. Dodatki w podobnych odcieniach idealnie sprawdzą się w każdej łazience. Dozownik na mydło, kosz na śmieci czy dywaniki łazienkowe można dobrać tak, by ze sobą współgrały.

Czy do nowoczesnej łazienki pasują dywaniki łazienkowe?

Niektórym mogłoby się wydawać, że nowoczesna łazienka musi być urządzona w surowym i bardzo minimalistycznym stylu, gdzie nie ma miejsca na puchate dywaniki łazienkowe. Nic bardziej mylnego. Taki dodatek sprawi, że łazienka nabierze niepowtarzalnego wyglądu a także stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna. Nic tak nie uprzyjemni wyjścia spod prysznica jak cieplutki i miękki dywanik, na którym można stanąć wilgotnymi stopami. Dodatkowo, takie dywaniki łazienkowe sprawiają, że wyjście z wanny staje się o wiele bezpieczniejsze. Minimalizują bowiem ryzyko poślizgnięcia na mokrych płytkach. Chcąc, by nasza łazienka zachowała nowoczesny wygląd, przy wyborze dywaników łazienkowych należy pamiętać, aby nie wybierać tych w niemodne wzory lub zbyt pstrokatych. Najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Jednokolorowe, awangardowe dywaniki łazienkowe dodadzą charakteru każdej łazience.