Jak wybrać tekstylia do sypialni?

Jak wybrać tekstylia do sypialni?

Sen stanowi nawet jedną trzecią życia człowieka, dlatego warto zadbać o najlepsze warunki do spania. Sypialnia powinna być azylem, do którego chce się wejść i położyć w pachnącej pościeli. Dodatki i elementy dekoracyjne, także wpływają na uczucie relaksu i spokoju, przebywając w sypialni.

Jak zaaranżować sypialnię?

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, dlatego to od niego zależy, czy sypialnia spełnia nasze oczekiwania. Oprócz tego, że łóżko powinno być duże i wygodne, to powinno także wyglądać pięknie. Tak naprawdę kolory ścian, zasłon i oraz różne dodatki tworzą w sypialni niepowtarzalny klimat, dzięki któremu można się zrelaksować i porządnie wyspać. Kolory pościeli, narzuty na łóżko, czy zasłon powinny do siebie pasować, aby tworzyły jednolity styl. Niektórzy czują się dobrze w jasnych, pastelowych kolorach, lecz nie brakuje zwolenników ciemnych barw. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i gustu. W większości sypialni znajdują się meble takie jak: szafki nocne, szafa, czy toaletka. Klimatu nada również lampka nocna oraz lustro.

Jak wybrać pościel i prześcieradło?

Aby łóżko spełniało swoje funkcje i było wygodne i komfortowe, nie tylko jego wygląd ma największe znaczenie. Bardzo ważna jest jakość pościeli i prześcieradła, a także materiał, z którego wykonana jest narzuta. Najpopularniejsza jest pościel bawełniana oraz bawełniana z domieszką satyny. Pod takim materiałem śpi się najprzyjemniej, bez nadmiernego pocenia się ciała. Jeśli chodzi o prześcieradła, najlepsze będą te z gumką, ponieważ się nie zsuwają. Wybór prześcieradeł jest równie szeroki, jak pościeli. Mogą być bawełniane, typu frotte o wyższej lub niższej gramaturze oraz z jerseyu, który jest elastyczny i nie gniecie się. Prześcieradła najprzyjemniejsze dla skóry to te bawełniane i typu frotte. Poza tym ważne jest, aby pościel i prześcieradło były wytrzymałe i zachowywały swój kształt i wygląd, nawet po wielokrotnym praniu. Dlatego nie warto oszczędzać i wybrać pościel i prześcieradła wysokiej jakości.