Bidon ze słomką – kto powinien go mieć?

Bidon ze słomką – kto powinien go mieć?

Bidon ze słomką może zostać używany przez każdego, gdyż niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo higieniczny sposób spożywania napojów, który zapobiega ich wylewaniu się. To dobre rozwiązanie w trakcie trenowania różnych dyscyplin, gdyż woda może od dzisiaj towarzyszyć człowiekowi w każdym miejscu oraz o każdej porze.

Bidon ze słomką – rozwiązanie dla trenujących

Ludzie uprawiają różne dyscypliny sportu, gdyż aktywność fizyczna umożliwia im pozbycie się z organizmu nagromadzonego stresu, rozładowanie negatywnych emocji oraz zachowanie wymarzonego ciała. Aktywność fizyczna może mieć różne formy, od klasycznego biegania, przez siłownię, a zakończywszy na tańczeniu zumby. Bez względu na rodzaj aktywności każda z nich łączy się z przyjmowaniem sporych ilości wody, która jest usuwana z organizmu w formie potu. Jeżeli człowiek nie będzie na bieżąco uzupełniał płynów może się odwodnić, mięśnie mają trudności ze zregenerowaniem się po wykonanym wysiłku oraz balans organizmu zostaje zachwiany. Bidon ze słomką jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich aktywnych, gdyż zamknięta woda nie wyleje się oraz można ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. W trakcie wycieczki rowerowej, wyciskania ciężarów bądź intensywnego cardio, bidon może zawsze znajdować się w niewielkiej odległości, co sprawi, że gospodarka wodna będzie cały czas na właściwym poziomie.

Oprócz tego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby woda znajdująca się w bidonie została wzbogacona o kawałki owoców bądź warzyw. Zmieni ona wtedy swój smak, będzie bardziej interesująca oraz zdecydowanie mniej kaloryczna niż napoje smakowe dostępne na sklepowych półkach.

Bidon ze słomką – idealny dla najmłodszych

Odstawienie dziecka od butelki ze smoczkiem bądź piersi matki sprawia, że konieczne jest wprowadzenie nowych sposobów spożywania napojów. Można używać do tego plastikowych kubeczków, jednakże niedoświadczone w piciu z nich dzieci wylewają na siebie oraz wokół większą zawartość. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się bidon ze słomką, gdyż jego zawartość przede wszystkim nie wylewa się. Przekłada się to na zachowanie czystości oraz suchego ubranka, co jest bardzo ważne przede wszystkim w przypadku, kiedy dziecko pija nie tylko wodę, ale również herbatki i soczki. Picie ze słomki sprawia, że maleństwo przechodzi swego rodzaju trening języka, który układa się w odpowiedni sposób, co w niedługiej przyszłości przełoży się na szybszą naukę mowy. Bidon ze słomką dostępny jest w różnych kolorach oraz wzorach, co dodatkowo zachęci dziecko do picia.