Beta alanina – baza wielu sportowców

Beta alanina – baza wielu sportowców

Osoby regularnie uczęszczające na siłownię pragną osiągnąć postawione sobie cele w możliwie jak najszybszym czasie. Jest to możliwe zarówno dzięki specjalnej diecie, odpowiednim treningom oraz suplementom diety. Jednym z nich jest beta alanina, która sprawia, że uzyskiwane rezultaty są jeszcze bardziej widoczne oraz nie trzeba na nie czekać długimi miesiącami.

Beta alanina – co to takiego?

Beta alanina to organiczny związek chemiczny wchodzący do grupy aminokwasów. Stanowi ona prekursor substancji odgrywającej niezwykle istotną rolę w organizmie – karnozyny stanowiącej najważniejszy składnik tkanki mięśniowej.

Dzięki karnozynie możliwe jest regulowanie pH układu mięśniowego, dzięki czemu człowiek posiada właściwą gospodarkę kwasowo-zasadową w komórkach mięśniowych, co z kolei przekłada się na brak występowania kwasu mlekowego. Jeżeli kwas ten nie pojawia się, jest to jednoznaczne z szybszą regeneracją po treningu oraz brakiem zakwasów, które negatywnie wpływają na intensywność oraz regularność ćwiczeń.

Beta alanina występuje w ogromnej ilości suplementów przeznaczonych dla trenujących osób. Jest ona także obecna zarówno w białym, jak i czerwonym mięsie.

Jak działa beta alanina?

Jej głównym zadaniem jest powstrzymywanie negatywnych reakcji katabolicznych, które odbywają się w ludzkim ciele. To jednak nie jedyne zadanie. Beta alanina umożliwia właściwe funkcjonowanie mięśni, co przekłada się na ich zdecydowanie lepsze odżywienie. Jeżeli tkanka mięśniowa jest lepiej odżywiona mięśnie lepiej radzą sobie z wysiłkiem fizycznym, który wielokrotnie trwa kilka godzin oraz jest bardzo intensywny. Regularne stosowanie preparatów zawierających ten środek przekłada się na poprawę kondycji ludzkiego organizmu.

Odpowiada ona także za polepszenie kurczliwości włókien mięśniowych, co przekłada się na jej szybsze rozrastanie się oraz uzyskanie większej siły mięśni.

Jak należy ją stosować?

Beta alanina najbardziej docenia towarzystwo kreatyny, która umożliwia rozwój zdolności wysiłkowych. Używa się jej do zwiększania objętości suchej masy mięśniowej, w związku z tym połączenie tych dwóch substancji wyjdzie trenującej osobie na zdrowie. Dzięki nim można zauważyć nie tylko lepszą kondycję organizmu, ale również zdecydowane zmiany w wyglądzie. Takie działanie obu środków sprawia, że osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy zauważą zdecydowany spadek tkanki tłuszczowej oraz przyrost mięśni, a to wszystko w połączeniu z szybszym regenerowaniem się oraz poprawą wytrzymałości organizmu.