Dlaczego warto postawić na markę Cedral?

Dlaczego warto postawić na markę Cedral?

Produkty firmy Cedral są wykonane z włóknocementu. Wszechstronność tego materiału polega na tym, że łączy on w sobie wytrzymałość charakterystyczną dla cementu z lekkością i spoistością włókien syntetycznych. Włóknocement Cedral powstaje z kilku, precyzyjnie dobranych składników. Są to:

· cement portlandzki – służy do zespojenia wszystkich składników mieszaniny,

· woda – rozpoczyna proces zastygania cementu i pozwala na dokładne połączenie się wszystkich komponentów,

· piasek – zwiększa odporność komponentów na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych,

· włókna celulozowe i syntetyczne – nie tylko wzmacniają strukturę cementu, ale nadają mu także lekkości i poprawiają oddychalność.

Wszystkie te składniki są ze sobą łączone i w ten sposób powstaje włóknocement, który następnie można kształtować według potrzeb.

Korzyści ze stosowania produktów Cedral?

Dzięki opracowaniu specjalnego systemu montażu, elewacje i pokrycia dachowe Cedral można montować szybko i łatwo wykorzystując do tego klipsy wkręty i profile, które po zamocowaniu są praktycznie niewidoczne. Jest t rozwiązanie korzystniejsze niż klasyczne dachówki ceramiczne. W ten sposób możesz elegancko wykończyć swój dom. Materiały Cedral dostępne są w wielu wzorach i kolorach – od stonowanych odcieni szarości do ciepłe kolory ziemi. Umożliwia to stworzenie nietypowych deseni kolorystycznych w łatwy sposób.

Zaletą produktów z włóknocementu jest pokrycie ich niezwykle wytrzymałą farbą. Powłoka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie wyciera się i nie blaknie pod wpływem oddziaływania zjawisk atmosferycznych. W ten sposób raz położona elewacja nie wymaga Twojej interwencji, wystarczy na długie lata i jest tania w utrzymaniu.

W dodatku materiały z włóknocementu są wodoodporne i mrozoodporne, a także skutecznie opierają się rozprzestrzenianiu grzybów, szkodników i innych organizmów żywych. Producent udziela na swoje produkty 30-letniej gwarancji.

Nawet w przypadku powstania niewielkich pęknięć nie musisz od razu wymieniać całej deski. Wystarczy użyć specjalnej farby retuszującej, dzięki której łatwo zakryjesz defekt.

Materiały Cedral otrzymały klasę reakcji na ogień A2-s1, d0. Oznacza to, że są w pełni niepalne i bezpieczne w użytkowaniu.

Jeżeli szukasz sprawdzonych komponentów budowlanych, które sprawią, że Twój dom będzie wyglądał wyjątkowo i jednocześnie na wiele lat zachowa pełnię walorów użytkowych, produkty Cedral będą dobrym wyborem. Nadadzą elewacji budynku unikalny wygląd i połączą jakość z ponadczasowym designem.

Masz pytania o asortyment PHD marki Cedral? Skontaktuj się z nami!