Chlapacze samochodowe – rodzaje i montaż

Chlapacze samochodowe – rodzaje i montaż

Dzisiejsze samochody zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza że technologia staje się coraz bardziej zintegrowana z naszymi pojazdami – a te marki Subaru są tego doskonałym przykładem. Jednak nie każdy ma świadomość tego, że ewoluują nawet rzeczy tak proste, jak chlapacze samochodowe i to do tego stopnia, że dzisiaj chlapacze subaru impreza znajdują się wśród najczęściej kupowanych akcesoriów do pickupów, SUV-ów i innych pojazdów!

Jak znaleźć idealne chlapacze do własnego pojazdu?

Mimo, że ostatnio najczęściej wybierane są chalapacze subaru impreza – to te akcesoria samochodowe są dostępne od wielu różnych producentów, a zrozumienie różnic między typami i metodami instalacji może znacznie przyczynić się do uzyskania od nich dokładnie tego, czego chcesz.

Czym się kierować przy wyborze? Jest to w ścisłej zależności od rodzaju nadwozia pojazdu i rodzaju dróg, po których zwykle jeździsz. Jeśli je dobrze dopasujesz – chlapacze samochodowe mogą znacznie przyczynić się do zmniejszenia ilości żwiru i innych zanieczyszczeń, które mogą potencjalnie uszkodzić karoserię podczas jazdy. Pomagają również ograniczyć zabrudzenia i kurz gromadzący się na szybach.

Chlapacze samochodowe można podzielić na dwie podstawowe kategorie: formowane, sztywne i elastyczne płaskie. Typ formowany może zapewniać bardziej spójny wygląd, ale może być bardziej wrażliwy na czynniki zewnętrzne, gdy znajdzie się w niskich temperaturach. Pojawiają się również głosy, że taki chlapacz może łatwiej ulec uszkodzeniu podczas przejeżdżania przez większe przeszkody, takie jak zamarznięte zaspy śnieżne lub krawężniki parkingowe. Z drugiej strony – uniwersalne, płaskie, elastyczne typy zwykle zapewniają większy zasięg i ochronę i są bardziej popularne.

Czy instalacja chlapaczy wymaga wiercenia otworów?

To zależy od konstrukcji ostatecznie wybranego chlapacza. Niektórzy producenci, specjalizują się w instalacjach „bez wiercenia”, zamiast tego wykorzystują istniejące otwory fabrycznie dostarczone dla innych akcesoriów samochodowych. Inne typy wymagają wiercenia co najmniej jednego otworu na chlapacz, ale szczęśliwie – wszystkie zestawy będą dostarczane z całym osprzętem i instrukcjami.

Jeśli chlapacze, które wybrałeś wymagają wiercenia, może być konieczne zdjęcie tylnych kół w celu uzyskania lepszego dostępu. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy wiercisz blachę w swoim pojeździe, odsłoniętą krawędź otworu należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Preparaty o takim działaniu są szeroko dostępne w sprayach w większości sklepów z częściami samochodowymi.